Fall 12 Athena & Classic
Team Schedules - BU14 Classic IV Red
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD in App Store. Schedule Mobile Web pages for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL 1      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 1 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 13 : Santos Blue - CL IV RED555555005540 17  12  3 0
 14 : Atlanta Fire United Gold- CL IV RED552525520536 17  7  1 0
 11 : Concorde Fire North White - CL IV BLUE055502555234 11  8  2 0
 16 : Lanier Sharks 98/99- CL IV Red550502555234 5  17  5 0
 18 : DSC Revolution Green - CL IV Red555202500024 1  15  6 1
 19 : FFC Dynamo- CL IV RED000522252523 4  18  10 0
 110 : Georgia FC 99 Boys Classic- CL IV RED555200050022 1  17  1 0
 12 : United FA 99 Red - CL IV Red005055000520 2  19  3 0
 15 : Ambush B99 Grey- CL IV RED000020522516 -8  16  1 0
 111 : Oconee SA 99- CL IV RED000000505212 -18  31  4 0
 17 : SSA Chelsea North 99B Blue- CL IV RED00050000005 -32  59  1 0

Bracket - Saturday, September 08, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15482  Scott Hudgens Park  12:00 PM  1 14 vs 111Atlanta Fire United Gold- CL IV RED 5 vs.Oconee SA 99- CL IV RED0
 15485  Milton Center  12:30 PM  1 15 vs 110Ambush B99 Grey- CL IV RED 0 vs.Georgia FC 99 Boys Classic- CL IV RED3
 15484  Big Shanty Park  01:00 PM  04 17 vs 18SSA Chelsea North 99B Blue- CL IV RED 0 vs.DSC Revolution Green - CL IV Red5
 15486  Allen Creek  02:15 PM  2 16 vs 19Lanier Sharks 98/99- CL IV Red 3 vs.FFC Dynamo- CL IV RED2

Bracket - Sunday, September 09, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15488  Bethesda Park  01:00 PM  Park 110 vs 17Georgia FC 99 Boys Classic- CL IV RED 8 vs.SSA Chelsea North 99B Blue- CL IV RED1
 15506  McCurry Park  02:00 PM  22 19 vs 13FFC Dynamo- CL IV RED 0 vs.Santos Blue - CL IV RED1
 15495  Rabbit Hill Park  03:00 PM  1 18 vs 111DSC Revolution Green - CL IV Red 3 vs.Oconee SA 99- CL IV RED1

Bracket - Saturday, September 15, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15490  Oconee Veterans Park  12:45 PM  A 111 vs 16Oconee SA 99- CL IV RED 1 vs.Lanier Sharks 98/99- CL IV Red8
 15487  Rabbit Hill Park  01:00 PM  2 18 vs 19DSC Revolution Green - CL IV Red 3 vs.FFC Dynamo- CL IV RED2
 15491  Grimes Bridge  10:45 PM  1 13 vs 11Santos Blue - CL IV RED 3 vs.Concorde Fire North White - CL IV BLUE2

Bracket - Sunday, September 16, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15498  Scott Hudgens Park  01:00 PM  6 14 vs 16Atlanta Fire United Gold- CL IV RED 5 vs.Lanier Sharks 98/99- CL IV Red0
 15497  Bethesda Park  03:00 PM  Bute 110 vs 111Georgia FC 99 Boys Classic- CL IV RED 2 vs.Oconee SA 99- CL IV RED0
 15499  Adams Park  03:00 PM  1 17 vs 13SSA Chelsea North 99B Blue- CL IV RED 1 vs.Santos Blue - CL IV RED6
 15531  Fowler Park  05:00 PM  5 12 vs 19United FA 99 Red - CL IV Red 2 vs.FFC Dynamo- CL IV RED4

Bracket - Saturday, September 22, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15493  Allen Creek  10:45 AM  2 16 vs 12Lanier Sharks 98/99- CL IV Red 3 vs.United FA 99 Red - CL IV Red2
 15494  McCurry Park  01:00 PM  22 19 vs 110FFC Dynamo- CL IV RED 2 vs.Georgia FC 99 Boys Classic- CL IV RED2
 15492  Webb Bridge Park  07:45 PM  1 15 vs 13Ambush B99 Grey- CL IV RED 0 vs.Santos Blue - CL IV RED3

Bracket - Sunday, September 23, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15502  Rabbit Hill Park  05:00 PM  2 18 vs 14DSC Revolution Green - CL IV Red 0 vs.Atlanta Fire United Gold- CL IV RED0

Bracket - Saturday, September 29, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15501  South Forsyth  09:00 AM  4 12 vs 18United FA 99 Red - CL IV Red 3 vs.DSC Revolution Green - CL IV Red2
 15500  Johns Creek UMC  03:20 PM  1 11 vs 15Concorde Fire North White - CL IV BLUE 3 vs.Ambush B99 Grey- CL IV RED0

Bracket - Sunday, September 30, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15483  Concorde Ashford Dunwoody  10:00 AM  1 11 vs 12Concorde Fire North White - CL IV BLUE 2 vs.United FA 99 Red - CL IV Red1

Bracket - Saturday, October 06, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15503  Bethesda Park  09:45 AM  Park 110 vs 12Georgia FC 99 Boys Classic- CL IV RED 0 vs.United FA 99 Red - CL IV Red5
 15504  Allen Creek  02:15 PM  1 16 vs 11Lanier Sharks 98/99- CL IV Red 0 vs.Concorde Fire North White - CL IV BLUE3
 15505  Big Shanty Park  04:00 PM  01 17 vs 15SSA Chelsea North 99B Blue- CL IV RED 3 vs.Ambush B99 Grey- CL IV RED2

Bracket - Sunday, October 07, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15535  Polo Club of Atlanta  04:30 PM  1 12 vs 111United FA 99 Red - CL IV Red 4 vs.Oconee SA 99- CL IV RED0

Bracket - Saturday, October 13, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15507  Scott Hudgens Park  09:00 AM  5 14 vs 110Atlanta Fire United Gold- CL IV RED 2 vs.Georgia FC 99 Boys Classic- CL IV RED1
 15508  Rabbit Hill Park  01:00 PM  1 18 vs 16DSC Revolution Green - CL IV Red 1 vs.Lanier Sharks 98/99- CL IV Red1
 15510  McCurry Park  01:00 PM  24 19 vs 15FFC Dynamo- CL IV RED 3 vs.Ambush B99 Grey- CL IV RED3
 15511  Grimes Bridge  03:30 PM  1 13 vs 111Santos Blue - CL IV RED 4 vs.Oconee SA 99- CL IV RED1

Bracket - Sunday, October 14, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15532  Scott Hudgens Park  01:00 PM  5 14 vs 19Atlanta Fire United Gold- CL IV RED 3 vs.FFC Dynamo- CL IV RED3

Bracket - Saturday, October 20, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15512  Grimes Bridge  10:45 AM  1 13 vs 12Santos Blue - CL IV RED 2 vs.United FA 99 Red - CL IV Red1
 15514  Bethesda Park  01:15 PM  Bute 110 vs 16Georgia FC 99 Boys Classic- CL IV RED 1 vs.Lanier Sharks 98/99- CL IV Red2
 15513  Johns Creek UMC  03:00 PM  1 11 vs 18Concorde Fire North White - CL IV BLUE 0 vs.DSC Revolution Green - CL IV Red1
 15516  McCurry Park  03:00 PM  25 19 vs 17FFC Dynamo- CL IV RED 5 vs.SSA Chelsea North 99B Blue- CL IV RED0
 15515  Oconee Veterans Park  05:00 PM  C 111 vs 15Oconee SA 99- CL IV RED 1 vs.Ambush B99 Grey- CL IV RED0

Bracket - Sunday, October 21, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15533  TBD C   --    --  16 vs 17Lanier Sharks 98/99- CL IV Red 7 vs.SSA Chelsea North 99B Blue- CL IV RED0

Bracket - Saturday, October 27, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15520  Grimes Bridge  09:00 AM  2 13 vs 14Santos Blue - CL IV RED 2 vs.Atlanta Fire United Gold- CL IV RED3
 15518  Bethesda Park  11:30 AM  Bute 110 vs 18Georgia FC 99 Boys Classic- CL IV RED 1 vs.DSC Revolution Green - CL IV Red0
 15521  South Forsyth  12:00 PM  3 12 vs 15United FA 99 Red - CL IV Red 0 vs.Ambush B99 Grey- CL IV RED2
 15519  McCurry Park  03:00 PM  23 19 vs 11FFC Dynamo- CL IV RED 0 vs.Concorde Fire North White - CL IV BLUE0

Bracket - Sunday, October 28, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15509  Adams Park  01:00 PM  1 17 vs 11SSA Chelsea North 99B Blue- CL IV RED 0 vs.Concorde Fire North White - CL IV BLUE9
 15489  Fowler Park  06:30 PM  5 12 vs 14United FA 99 Red - CL IV Red 0 vs.Atlanta Fire United Gold- CL IV RED4

Bracket - Saturday, November 03, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15523  Johns Creek UMC  02:00 PM  1 11 vs 110Concorde Fire North White - CL IV BLUE 3 vs.Georgia FC 99 Boys Classic- CL IV RED2
 15525  Milton Center  02:15 PM  1 15 vs 14Ambush B99 Grey- CL IV RED 0 vs.Atlanta Fire United Gold- CL IV RED0
 15524  Allen Creek  02:15 PM  3 16 vs 13Lanier Sharks 98/99- CL IV Red 3 vs.Santos Blue - CL IV RED2
 15526  Adams Park  03:00 PM  1 17 vs 12SSA Chelsea North 99B Blue- CL IV RED 0 vs.United FA 99 Red - CL IV Red4
 15522  Oconee Veterans Park  04:30 PM  A 111 vs 19Oconee SA 99- CL IV RED 1 vs.FFC Dynamo- CL IV RED2

Bracket - Sunday, November 04, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15517  Oconee Veterans Park  01:00 PM  A 111 vs 17Oconee SA 99- CL IV RED 3 vs.SSA Chelsea North 99B Blue- CL IV RED2
 15496  Johns Creek UMC  02:00 PM  1 11 vs 14Concorde Fire North White - CL IV BLUE 1 vs.Atlanta Fire United Gold- CL IV RED0

Bracket - Saturday, November 10, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15529  Webb Bridge Park  11:00 AM  1 15 vs 16Ambush B99 Grey- CL IV RED 0 vs.Lanier Sharks 98/99- CL IV Red0
 15528  Rabbit Hill Park  03:00 PM  2 18 vs 13DSC Revolution Green - CL IV Red 1 vs.Santos Blue - CL IV RED6
 15530  Oconee Veterans Park  03:30 PM  A 111 vs 11Oconee SA 99- CL IV RED 1 vs.Concorde Fire North White - CL IV BLUE1

Bracket - Sunday, November 11, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15527  Scott Hudgens Park  01:00 PM  6 14 vs 17Atlanta Fire United Gold- CL IV RED 10 vs.SSA Chelsea North 99B Blue- CL IV RED0

Bracket - Saturday, November 17, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 15534  Grimes Bridge  09:00 AM  2 13 vs 110Santos Blue - CL IV RED 2 vs.Georgia FC 99 Boys Classic- CL IV RED0
 15536  Webb Bridge Park  10:45 AM  1 15 vs 18Ambush B99 Grey- CL IV RED 1 vs.DSC Revolution Green - CL IV Red0






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.