Fall 12 Athena & Classic
Team Schedules - BU16 Classic III
Affinity Sports iPhone App for schedules is available to DOWNLOAD from iPhone App Store. Schedule Mobile Web App for all phones is also available by clicking HERE. You may add its bookmark to phone's home screen.
     

Bracket      


ALL A      


Winner of bracket based on total points after round robin play.
  Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
 A1 : Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III55055555525552 25  11  7 1
 A12 : 97 Norcross Fury Gold - CL III55055552252546 18  13  10 1
 A3 : FFC United White- CL III55505005555545 17  10  6 2
 A5 : United FA Dawson 97 Black - CL III25505555552044 13  16  6 2
 A11 : SDY JAGUARS - CL III20055255520031 -1  23  8 0
 A6 : YMCA Arsenal Rome - CL III - Forfeited 50050500552027 1  20  9 2
 A9 : Macon United- CL III55020055000527 -8  24  6 0
 A13 : United FA 97 White - CL III50055000505025 -9  30  12 0
 A2 : Triumph 2015 Green - CL III05050050205022 -2  28  3 0
 A7 : SSA Coastal Rovers 96 - CL III00220252200520 -7  24  10 1
 A4 : RYSA Revolution Blue- CL III00002550005219 -1  21  16 1
 A10 : Georgia FC 97 Boys Elite - CL III50000005000515 -21  40  11 1
 A8 : Oconee SA 97 - CL III0020000000507 -25  36  7 0

Bracket - Saturday, September 08, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14022  SDY-Tom Wilson  10:00 AM  2 A11 vs A5SDY JAGUARS - CL III 3 vs.United FA Dawson 97 Black - CL III3
 14086  Allen Creek  10:45 AM  2 A1 vs A2Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III 4 vs.Triumph 2015 Green - CL III2
 14040  RYSA  12:01 PM  Fam A4 vs A12RYSA Revolution Blue- CL III 1 vs.97 Norcross Fury Gold - CL III2
 14025  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  4 A7 vs A3SSA Coastal Rovers 96 - CL III 0 vs.FFC United White- CL III5

Bracket - Sunday, September 09, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14085  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  5 A12 vs A897 Norcross Fury Gold - CL III 5 vs.Oconee SA 97 - CL III0
 14067  Allen Creek  01:15 PM  3 A1 vs A4Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III 4 vs.RYSA Revolution Blue- CL III1

Bracket - Saturday, September 15, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14090  Grizzard Park - Rome  10:30 AM  1 A6 vs A11YMCA Arsenal Rome - CL III 2 vs.SDY JAGUARS - CL III1
 14037  Oconee Veterans Park  11:00 AM  A A8 vs A9Oconee SA 97 - CL III 1 vs.Macon United- CL III2
 14036  Fowler Park  02:00 PM  5 A5 vs A12United FA Dawson 97 Black - CL III 3 vs.97 Norcross Fury Gold - CL III2
 14079  Allen Creek  02:15 PM  1 A1 vs A3Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III 0 vs.FFC United White- CL III3
 14084  RYSA  04:00 PM  Fam A4 vs A13RYSA Revolution Blue- CL III 2 vs.United FA 97 White - CL III3

Bracket - Sunday, September 16, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14035  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A6 vs A1YMCA Arsenal Rome - CL III 1 vs.Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III4
 14077  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  4 A7 vs A10SSA Coastal Rovers 96 - CL III 1 vs.Georgia FC 97 Boys Elite - CL III3
 14083  McCurry Park  06:00 PM  24 A3 vs A4FFC United White- CL III 2 vs.RYSA Revolution Blue- CL III1

Bracket - Saturday, September 22, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14039  Rock Creek Sports Complex  03:30 PM  3 A5 vs A13United FA Dawson 97 Black - CL III 3 vs.United FA 97 White - CL III1
 14069  Granite  05:00 PM  1 A2 vs A3Triumph 2015 Green - CL III 4 vs.FFC United White- CL III1
 14096  Oconee Veterans Park  05:45 PM  A A8 vs A7Oconee SA 97 - CL III 1 vs.SSA Coastal Rovers 96 - CL III1
 14074  Norcross, Pinckneyville Park  06:30 PM  4 A12 vs A697 Norcross Fury Gold - CL III 2 vs.YMCA Arsenal Rome - CL III1

Bracket - Sunday, September 23, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14051  SDY-Tom Wilson  12:00 PM  2 A11 vs A1SDY JAGUARS - CL III 1 vs.Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III3
 14097  RYSA  01:00 PM  Fam A4 vs A7RYSA Revolution Blue- CL III 2 vs.SSA Coastal Rovers 96 - CL III2
 14093  Oconee Veterans Park  03:00 PM  A A8 vs A6Oconee SA 97 - CL III 1 vs.YMCA Arsenal Rome - CL III4
 14082  McCurry Park  04:00 PM  23 A3 vs A10FFC United White- CL III 2 vs.Georgia FC 97 Boys Elite - CL III0

Bracket - Saturday, September 29, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14092  RYSA  02:00 PM  Fam A4 vs A2RYSA Revolution Blue- CL III 3 vs.Triumph 2015 Green - CL III0
 14058  Rock Creek Sports Complex  02:00 PM  3 A5 vs A1United FA Dawson 97 Black - CL III 1 vs.Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III5
 14046  MSC  03:45 PM  1 A9 vs A10Macon United- CL III 2 vs.Georgia FC 97 Boys Elite - CL III0
 14076  Oconee Veterans Park  07:45 PM  A A8 vs A11Oconee SA 97 - CL III 1 vs.SDY JAGUARS - CL III2

Bracket - Sunday, September 30, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14070  Polo Club of Atlanta  11:00 AM  1 A13 vs A1United FA 97 White - CL III 0 vs.Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III1
 14078  Rock Creek Sports Complex  01:30 PM  3 A5 vs A9United FA Dawson 97 Black - CL III 4 vs.Macon United- CL III0
 14089  Oconee Veterans Park  02:30 PM  A A8 vs A2Oconee SA 97 - CL III 4 vs.Triumph 2015 Green - CL III6
 14026  SDY-Tom Wilson  03:00 PM  2 A11 vs A3SDY JAGUARS - CL III 3 vs.FFC United White- CL III2
 14027  Bethesda Park  05:00 PM  Park A10 vs A4Georgia FC 97 Boys Elite - CL III 1 vs.RYSA Revolution Blue- CL III8

Bracket - Saturday, October 06, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14080  SDY-Tom Wilson  01:00 PM  2 A11 vs A9SDY JAGUARS - CL III 2 vs.Macon United- CL III2
 14066  Granite  01:15 PM  1 A2 vs A5Triumph 2015 Green - CL III 2 vs.United FA Dawson 97 Black - CL III4

Bracket - Sunday, October 07, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14055  RYSA  03:00 PM  Fam A4 vs A11RYSA Revolution Blue- CL III 1 vs.SDY JAGUARS - CL III2
 14091  McCurry Park  04:00 PM  24 A3 vs A12FFC United White- CL III 0 vs.97 Norcross Fury Gold - CL III1
 14028  Rock Creek Sports Complex  05:00 PM  3 A5 vs A10United FA Dawson 97 Black - CL III 3 vs.Georgia FC 97 Boys Elite - CL III0
 14021  Granite  06:00 PM  1 A2 vs A13Triumph 2015 Green - CL III 1 vs.United FA 97 White - CL III2

Bracket - Saturday, October 13, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14094  South Forsyth  09:00 AM  2 A13 vs A8United FA 97 White - CL III 2 vs.Oconee SA 97 - CL III0
 14052  Grizzard Park - Rome  10:30 AM  1 A6 vs A2YMCA Arsenal Rome - CL III 1 vs.Triumph 2015 Green - CL III3
 14038  Bethesda Park  04:45 PM  Bute A10 vs A11Georgia FC 97 Boys Elite - CL III 1 vs.SDY JAGUARS - CL III3
 14073  Norcross, Pinckneyville Park  06:30 PM  3 A12 vs A997 Norcross Fury Gold - CL III 4 vs.Macon United- CL III2

Bracket - Sunday, October 14, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14047  TYSA Henderson Park  01:00 PM  6 A2 vs A11Triumph 2015 Green - CL III 0 vs.SDY JAGUARS - CL III1
 14068  Rock Creek Sports Complex  01:00 PM  3 A5 vs A8United FA Dawson 97 Black - CL III 2 vs.Oconee SA 97 - CL III0
 14063  MSC  02:00 PM  1 A9 vs A6Macon United- CL III 2 vs.YMCA Arsenal Rome - CL III3
 14043  South Forsyth  02:30 PM  1 A13 vs A3United FA 97 White - CL III 0 vs.FFC United White- CL III3
 14054  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  3 A7 vs A1SSA Coastal Rovers 96 - CL III 1 vs.Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III6

Bracket - Saturday, October 20, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14081  South Forsyth  09:00 AM  2 A13 vs A9United FA 97 White - CL III 1 vs.Macon United- CL III2
 14095  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  5 A12 vs A1097 Norcross Fury Gold - CL III 6 vs.Georgia FC 97 Boys Elite - CL III1
 14045  Allen Creek  02:15 PM  2 A1 vs A8Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III 4 vs.Oconee SA 97 - CL III0

Bracket - Sunday, October 21, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14064  Allen Creek  01:15 PM  1 A1 vs A12Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III 1 vs.97 Norcross Fury Gold - CL III1
 14071  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A6 vs A5YMCA Arsenal Rome - CL III 1 vs.United FA Dawson 97 Black - CL III2
 14057  Bethesda Park  03:00 PM  Bute A10 vs A13Georgia FC 97 Boys Elite - CL III 4 vs.United FA 97 White - CL III2
 14048  MSC  03:00 PM  1 A9 vs A4Macon United- CL III 2 vs.RYSA Revolution Blue- CL III1

Bracket - Saturday, October 27, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14061  MSC  12:00 PM  1 A9 vs A1Macon United- CL III 0 vs.Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III1
 14053  SDY-Tom Wilson  01:00 PM  2 A11 vs A12SDY JAGUARS - CL III 2 vs.97 Norcross Fury Gold - CL III2
 14033  TYSA Henderson Park  03:00 PM  6 A2 vs A7Triumph 2015 Green - CL III 3 vs.SSA Coastal Rovers 96 - CL III3

Bracket - Sunday, October 28, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14075  SDY-Tom Wilson  11:00 AM  2 A11 vs A7SDY JAGUARS - CL III 1 vs.SSA Coastal Rovers 96 - CL III2
 14062  Norcross, Pinckneyville Park  01:00 PM  5 A12 vs A297 Norcross Fury Gold - CL III 3 vs.Triumph 2015 Green - CL III1
 14087  RYSA  01:00 PM  Fam A4 vs A5RYSA Revolution Blue- CL III 0 vs.United FA Dawson 97 Black - CL III3
 14072  McCurry Park  04:00 PM  23 A3 vs A6FFC United White- CL III 1 vs.YMCA Arsenal Rome - CL III0

Bracket - Saturday, November 03, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14029  South Forsyth  03:00 PM  2 A13 vs A11United FA 97 White - CL III 4 vs.SDY JAGUARS - CL III1
 14060  McCurry Park  03:00 PM  21 A3 vs A8FFC United White- CL III 5 vs.Oconee SA 97 - CL III0
 14049  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  3 A7 vs A5SSA Coastal Rovers 96 - CL III 0 vs.United FA Dawson 97 Black - CL III0
 14023  Allen Creek  04:00 PM  2 A1 vs A10Lanier Sharks 96/97 Gold- CL III 4 vs.Georgia FC 97 Boys Elite - CL III0
 14044  Granite  04:45 PM  1 A2 vs A9Triumph 2015 Green - CL III 3 vs.Macon United- CL III0

Bracket - Sunday, November 04, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14024  Chatham Co Soccer Complex  11:00 AM  4 A7 vs A12SSA Coastal Rovers 96 - CL III 0 vs.97 Norcross Fury Gold - CL III0
 14034  Bethesda Park  01:00 PM  Park A10 vs A8Georgia FC 97 Boys Elite - CL III 0 vs.Oconee SA 97 - CL III1
 14032  Grizzard Park - Rome  02:00 PM  1 A6 vs A13YMCA Arsenal Rome - CL III 8 vs.United FA 97 White - CL III0

Bracket - Saturday, November 10, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14020  Bethesda Park  11:45 AM  Park A10 vs A6Georgia FC 97 Boys Elite - CL III 0 vs.YMCA Arsenal Rome - CL III7
 14056  MSC  01:30 PM  1 A9 vs A3Macon United- CL III 0 vs.FFC United White- CL III3
 14088  South Forsyth  03:00 PM  1 A13 vs A7United FA 97 White - CL III 1 vs.SSA Coastal Rovers 96 - CL III0
 14031  Oconee Veterans Park  05:00 PM  A A8 vs A4Oconee SA 97 - CL III 0 vs.RYSA Revolution Blue- CL III3

Bracket - Sunday, November 11, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14042  Bethesda Park  01:00 PM  Park A10 vs A2Georgia FC 97 Boys Elite - CL III 2 vs.Triumph 2015 Green - CL III1
 14059  Norcross, Pinckneyville Park  02:00 PM  5 A12 vs A1397 Norcross Fury Gold - CL III 5 vs.United FA 97 White - CL III1
 14030  Grizzard Park  02:00 PM  1 A6 vs A4YMCA Arsenal Rome - CL III 0 vs.RYSA Revolution Blue- CL III0
 14041  MSC  03:45 PM  1 A9 vs A7Macon United- CL III 2 vs.SSA Coastal Rovers 96 - CL III1
 14065  McCurry Park  06:00 PM  23 A3 vs A5FFC United White- CL III 2 vs.United FA Dawson 97 Black - CL III1

Bracket - Sunday, November 18, 2012
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 14050  TBD C   --    --  A7 vs A6SSA Coastal Rovers 96 - CL III 4F vs.YMCA Arsenal Rome - CL III
Forfeited Game
0






Affinity Sports Copyright 2013, Affinity Sports Inc, All Rights Reserved.
Terms of Use and Privacy Policy are applicable to this site.